Šilti pamatai – šilti namai

Šiluma – vienas svarbiausių kriterijų, aktualus tiek daugiabučių, tiek nuosavų namų gyventojams. Pastariesiems neretai pavydima, jog šie, vos tik lauke nusistovėjus vėsesniems orams, gali bet kada pradėti šildymo sezoną ir mėgautis komfortiška temperatūra.  Jei, dėl pastato nesandarumo, tenka šildyti orą, malonumas menkas: Termoefektas.lt specialistai primena, jog šiluminiai nuostoliai patiriami ne tik per duris, langus ar kiaurus sienas, bet ir pamatus. Per šią pastato dalį iššvaistoma net iki 20 proc. šilumos! Pamatų šiltinimas poliuretanu – viena iš šiuo metu patraukliausių šiltinimo alternatyvų, pagerinanti pastato energijos efektyvumo klasę bei nenusižengianti ekologijos idėjoms.

Pirmasis etapas, nuo kurio turėtų būti pradedamas pamatų šiltinimas – hidroizoliacija (per pamatus besiskverbianti drėgmė ne tik neigiamai veikia patalpų temperatūrą, bet ir sąlygoja pelėsio atsiradimą, trumpina pamatų tarnavimo laiką). Specialistai rekomenduoja atsisakyti bitumo, kuris nuo seno buvo plačiai naudojamas kaip apsauginė pamatų medžiaga nuo drėgmės. Pastarasis, dėl medžiagos savybių, tarnauja trumpai, o ir  pats šiltinimo procesas nėra malonus. Pamatų hidroizoliacijai geriausia rinktis kaučiuko pagrindo medžiagas, pasižyminčias ilgai išliekančiu elastingumu.

Poliuretano putos taip pat gali tarnauti kaip pamatų izoliacinė medžiaga. Iš tiesų, pasirinkus šį variantą, galima apeiti hidroizoliacijos etapą – poliuretanas patrauklus tuo, jog nepraleidžia drėgmės. Rekomenduojama rinktis ne klasikinį putplastį, mažiau atsparų apkrovoms, tačiau sutankintas uždarų porų poliuretano putas, kurioms nebus baisi nei drėgmė, nei kiti aplinkos veiksniai. Kalbant apie pamatų šiltinimą, reikėtų pamiršti ir mineralinę vatą – pastaroji puikiai sugeria drėgmę, o tai šiuo atveju yra didelis minusas. Jei jaučiate silpnybę šiai statybinei medžiagai ar tiesiog norite išnaudoti pastarosios atsargas, naudokite ją vidiniam pamatų šiltinimui.

Poliuretano putos – universalus sprendimas kalbant ne tik apie namų šilumą, bet ir apsaugą nuo garso. Šią medžiagą galima naudoti ne tik pamatų šiltinimui, skirtam pastato apsaugai nuo šilumos nuostolių bei drėgmės sukeliamų pavojų, bet ir stogo, sienų, perdangų bei kitų detalių izoliacijai. Poliuretano naudojimas labai paprastas, tad šiltinimo darbų gali imtis ir didelės patirties statybų srityje neturintys asmenys (aišku, prieš tai būtina „apsiginkluoti“ bet teorinėmis žiniomis.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *