Peiliai internetu? Pirkite drąsiai!

Yra tam tikrų prekių, kurios gana sunkiai perkamos internetu. Jas reikia pasimatuoti, pabandyti, paliesti, o tik tada pirkti. Kai kas mano, kad viena iš tokių prekių yra peiliai. Kad jų nereikėtų pirkti internetu, o nueiti į parduotuves ir pabandymui pjaustyti nagu, mosikuoti ir tikrinti patogumą, rankenos balansą ir blizgesį. Tai klaidinga nuomonė. Peiliai internetu parduodami kuo puikiausiai.

Pirmiausiai reiktų nuspręsti, kokio įrankio jums reikia. Kam jis bus naudojamas. Iš patirties galiu pasakyti, kad dideli peiliai naudojami rečiau, nes mėsą pjaustome rečiau, nei agurką.

Kitas momentas yra KIEK peilių jums reikia. Priskaičiuojama apie 20-30 jų rūšių, tik klausimas – ar reikia jų visų. Ar reikalingas peiliukas sūriui, taip pat Yanagiba Hocho (japoniškas žuvies peilis) ar Deba Hocho (japoniškas peilis skirtas mėsai be kaulų pjaustyti). Gal pakaks turėti didelį šefo peili arba Santoku Hocho, kuriais pjaustysite vištieną ir kitokią su kaulais, universalų peilį, kuriuo pjaustysite žuvį ir mėsą be kaulų ir nedidelį peilį skirtą daržovėms. Ne visi naudoja specialius skutiklius, todėl dar gali prireikti mažo peiliuko lupimui. Realiai virtuvėje pakanka 4-5 peilių, tad apsispręskite, kiek reikia jums.

Peiliai turi savo gamintojus, kurie yra žinomi ir vertinami už tradicijas, plieno kokybę. Renkantis peilius atkreipkite dėmesį ir į gamintojus. Populiariausi Lietuvoje yra Fiskars, Delimano, Silit, Mora ir t.t. taip pat visa eilė japoniškų gamintojų peilių. Pasidomėkite gamintojo asortimentu ir tada galite nuspręsti, ar jis jums tinkamas.

Peilių rinkiniai – būdas sutaupyti. Taip pat tai puiki dovana… sau. Kitiems dovanoti peilius nėra geras tonas, nebent tai žmonės, kurių darbe peilis yra dažnai naudojamas. Lietuviai net turi prietarą, kad padovanojus peilį žmogui, šis turi bent simboliškai už jį sumokėti, kad dovana neatneštų jam nelaimės.

Dar vienas klausimas – plieniniai ar keramikiniai peiliai? Keramikiniai yra lengvesni ir aštresni, jų nereikia galąsti, tačiau plieniniai peiliai yra kur kas ilgaamžiškesni. Dėl vienos paprastos priežasties – nukritęs nuo stalo keramikinis peilis gali tiesiog sudužti, kaip ir bet kuris puodelis arba lėkštutė, arba bent jau įskilti, o tai jau padarys naudojimąsi juo ne itin komfortabiliu.

Beje, kalbant apie nelaimes, reiktų dar kartą priminti, kad jos nutinka dėl 2 pagrindinių priežasčių: netinkamos peilio priežiūros ir jo neaštrumo ir nuo netinkamo laikymo. Geriausia peilius laikyti vaikams nepasiekiamose vietose specialiuose dėkluose arba ant magnetinio laikiklio sienoje. Kad vaikus apsaugotume nuo didžiųjų peilių ašmenų, jiems reiktų nupirkti vaikiškus peiliukus ir nuolatos mokyti, kaip pajauti skirtingus maisto produktus, kad nesusižalotų. Tik nuolatinis šių įrankių demonstravimas, o ne demonizavimas, padės vaikams lavinti įgūdžius virtuvėje ir išvengti susižalojimų.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *