Kadastriniai matavimai: dažniausiai užduodami klausimai

Kadastriniai matavimai pravarčia, norint tiksliai žinoti savo žemės sklypo ribas bei plotą. Šie duomenys yra būtini, kai reikia parduoti, dalinti ar sujungti žemės sklypus. Visgi, žmogui, kuris niekada nėra susidūręs su kadastriniais matavimais, gali kilti nemažai klausimų.

Kokius dokumentus reikia turėti, norint užsakyti kadastrinius matavimus?

Norint atlikti kadastrinius matavimus, reikia pateikti žemės sklypo registraciją, detalųjį arba preliminarų žemės sklypo planą, jei sklype yra statiniai, būtina pateikti jų teisinę registraciją bei žemės sklypo savininko paso ar ID kostelės kopiją.

Kiek kainuoja kadastriniai matavimai?

Kadastriniai matavimai gali kainuoti nuo 30 iki 150 eurų. Viskas priklauso nuo žemės klypo dydžio, vietos, sudėtingumo. Be to, reikia atminti, kad vasaros metu arba skubūs kadastriniai matavimai kainuoja brangiau.

Koks kadastrinių matavimo procesas ir jo trukmė?

Galima išskirti tris pagrindinius kadastrinių matavimo proceso etapus, kurie ir sudaro matavimų trukmę:

  • Matininko darbas. Jis gali užtrukti nuo kelių dienų iki kelių mėnesių, viskas priklauso nuo žemės sklypo ypatybių;
  • Nacionalinės žemės tarnybos patikra, kurios metu tikrinama ar visi matavimai buvo atlikti teisingai. Šis procesas užtrunka nuo 20 iki 30 darbo dienų;
  • Registrų Centro patikra, 1-10 dienų.

Dėmesio! Prieš pateikiant dokumentus Nacionalinės žemės tarnybai, būtina patikrinti ar matininkas atliko visą darbą bei pateikė visus reikalingus dokumentus. Kadastrinių matavimų byloje, kurią parengia matininkas, turi būti pateiktas suformuotas žemės sklypo planas, paruošta naudmenų eksplikacija, surašytas ribų paženklinimo aktas ir apskaičiuota sklypo vertė.

Kaip išsirinkti tinkamą matininką?

Matininką galima pasirinkti keliais skirtingais būdais: ieškoti skelbimų portaluose, samdytis įmonę arba ieškoti pagal rekomendacijas. Ieškoti matininko internetinėse skelbimų svetainėse gana rizikinga, geriau nesižavėti žema teikiamų paslaugų kaina, o pasidomėti pasirinkto matininko reputacija. Be to, reikia atminti, kad kadastriniai matavimai gali būti atlikti tik Nacionalinės žemės tarnybos atestuoto matininko. Taigi, iš principo nėra labai svarbu ar matininkas dirba įmonėje, ar vykdo individualią veiklą, svarbiausia jo patirtis ir kvalifikacija.

Keli naudingi patarimai

  • Nepasiduokite žemų kainų žavesiui, nes kokybiškas darbas turi ir atitinkamai kainuoti;
  • Nepurkštaukite ant matininko, kad kitos institucijos ilgai tikrina ar ruošia dokumentus, jis jų darbo nekontroliuoja;
  • Nelįskite prie riboženklių. Jie yra saugomi įstatymų nustatyta tvarka, todėl jų sunaikinimas ar gadinimas – užtraukia baudą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *