Verslo idėja: turizmo plėtojime

Vaidas sako, kad visą gyvenimą svarstė, ar nevertėtų jo gimtinėje labiau išplėtoti turizmą. Šiais metais, kai nuo verslo įkūrimo jau praėjo dveji metai, kai paskolos, kreditai, kadaise reikalingi buvę pirmai investicijai, jau seniai grąžinti, Vaidas drįsta pasakoti, kaip sekėsi plėtoti jauną verslą turizmo srityje.

Kaip šovė mintis pradėti tokį verslą?

Geriausios verslo idėjos turbūt gimsta ten, kur tu labai gerai pažįsti visą rinką, kur labai gerai žinai, kas vyksta ir, ko ten trūksta. Pats laba ilgą laiką, tai yra, visą savo vaikystę, jaunystę, paauglystę pragyvenau šiame mažame mieste ir gerai žinau, kad kone kasdien žmonės čia veltui ieško to paties: kokios nors kavinės, restorano,  užkandinės, net kebabinės nėra. Ir visada atsitrenkia į tą patį: yra tik restoranas, kurį galima užsakyti gedulingiems pietums. O toliau – mažos maisto prekių parduotuvės, kur, kaip matome, visi ir patenkina savo lūkesčius. Taigi, aš žinojau, kad kai suaugsiu, stengsiuosi padėtį ištaisyti ir įkurti kažkokią maitinimo įstaigą. Nežinojau, kad bus reikalingi paskolos, kreditai be uzstato, nežinojau, kaip tiksliai visa tai suveiks, tačiau žinojau, kur yra ta rinka, kurioje tikrai reikia pokyčių, ir kad aš galėsiu kažkaip ją paveikti.

Ir kaip viską pradėjai, kas buvo pirmiausia, ar paskolos, kreditai internetu, ar kažkokių kitų reikalų tvarkymas?

Žinoma, kad šiuos irgi reikėjo sutvarkyti sparčiai. Be pinigų kaip ir nelabai turi, kur judėti. Aš žinojau, kad išsigelbėjimas ir visa didžioji investicija kaip tik ir bus paskolos, kreditai, tačiau norėjau pradžiai bent kažkiek turėti ir savo, tiesiog investavimui. Taigi, buvau padirbėjęs vieną vasarą užsienyje tam, kad galėčiau sutaupyti. Tačiau tos sutaupytos sumos, aišku, neužteko ir, kaip ir planavau, paskolos, kreditai be uzstato būtinai turėjo nusėsti į įmonės biudžetą.

Kiek ir kaip skolinotės? Ar svarstėte kitas skolinimosi alternatyvas, ar iškart žinojote, kad tai bus paskolos, kreditai internetu?

Na, daug svarstyti kaip ir nereikėjo. Iš draugų ar giminių niekas paskolinti negalėjo, nes pas nieką nebuvo tokios didelės pinigų sumos. Tačiau paskolos, kreditai man atrodė pakankamai sveika ir normali alternatyva. Juk tos paskolos, kreditai SMS buvo imami ne kokioms nors atostogoms, o verslui. Ką daro verslas? Sukasi, ugdo įpročius žmonėms, poreikius, ir juos patenkina. Mano verslas nebuvo kitoks nei kiti verslai, jis taip pat buvo prisiėmęs tuos pačius uždavinius. Taip pat rezultatas, kurio paprastai tikimės iš kiekvieno verslo, visada yra ir bus: pinigai, pelnas. Taigi, mano paskolu kreditai buvo ne metimas pinigų į balą, o investicija tam, kad atsipirktų. Tad man nebuvo labai skausminga suvokti, jog reikės kažkokias sumas sumokėti kaip palūkanas, aš tą kuo puikiausiai suvokiau, man tai buvo absoliučiai normalu. Todėl ir pradėjau viską taip lengvai, kad žinojau, jog rizikuoju, bet ta rizika buvo gerai apskaičiuota.

Ir kaip gi tos investicijos, sakei, kad paskolos, kreditai internetu jau grąžinti – vadinasi, verslas pavyko sėkmingai, taip?

Drįsčiau sakyti, kad viskas daugiau ar mažiau pasisekė. Šiai dienai aš turiu rezultatus, kuriais iš tiesų labai labai džiaugiuosi. Kad tik visiems būtų tokie geri rezultatai, kokie man buvo, tai visi žmonės noriai darytų verslą, imtųsi jo su entuziazmu. Tačiau, aišku, visi žmonės yra skirtingi, ir ne visi turi vienodas idėjas, be to, kai kas tiesiog nesiryžta skolintis ir investuoti.

,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *