Baidarės Vs. irklentės: kur liksite sausesni?

Turbūt ne kartą bulvarinėje spaudoje teko matyti pasaulinio lygio žvaigždžių nuotraukas, kuriose jos plaukioja irklentėmis – lentomis panašiomis į banglentes, tik varomomis irklais.  Anot Lietuvos vandens sporto entuziastų, irklentės mūsų šalyje dar naujovė, tačiau netrukus jos gali tapti tokios pat populiarios kaip ir baidarės.

Irklentėms jau daugiau nei 3 tūkstančiai metų, archeologai Peru atrado molio duženas, kuriose buvo pavaizduoti žvejai ant nedidelių nendrinių valtelių, kurie jas stumdavo iš bambuko padarytais irklais. Visgi, šiuolaikinės irklentės pasaulį išvydo banglentininkų sostine tituluojamuosiuose Havajuose, 1960 m. Tuo tarpu, 1865 m. škotų juristas Džonas McGregoras sukonstravo ir pagamino klinkelinę valtį, kurios prototipu tapo eskimų kajakas. Tai buvo pirmoji baidarė. Tiesa, nuo to laiko baidarės šiek tik pasikeitė – tapo modernesnės, aptakesnės ir lengvesnės.

Valdymo subtilybės

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad, norint suvaldyti irklentę, būtina turėti puikiai veikiantį vestibiuletinį pusiausvyros aparatą, nes irkluoti reikia atsistojus, tačiau tai ne visai tiesa. Irklentė – plati ir stabili lenta, ją apversti išties labai sudėtinga, todėl net ir patirties neturintys vandens sporto mėgėjai jau po pusvalandžio ant šios lentos jaučiasi saugiai ir patogiai. Tiesa, pirmą kartą išbandyti irklentę vertėtų ežere, įgavus pasitikėjimo ir drąsos, galima rinktis ir sraunesnę upę.

O štai baidarės nėra tokios stabilios, jos greičiau virsta, todėl tikėtis, kad pirmą kartą, plaukdami su baidare, neapvirsite, yra gana naivu. Tiesa, išimtį galima pritaikyti tiems, kurie plaukioja ežerais arba ramiomis upėmis. Kita vertus, stačius upės skardžius, staigius posūkius ir kitas kliūtis lengviau įveiksite baidare, jos manevringos ir greitos, todėl adrenalino dozė garantuojama.

Fizinis pasiruošimas

Baidarės ir irklentės nereikalauja specialaus fizinio pasiruošimo, jei plaukiojate tik savo malonumui. Plaukiant baidare didžiausią krūvį patiria rankos ir nugara, o kojos ilsisi. Tuo tarpu, plaukiant irklente, dirba visas kūnas, o gerai įvaldžius šią lentą, ant jos dar galima ir daryti įvairiausius jogos pratimus.

Irklentės ir baidarės – puikus pasirinkimas, jei esate vandens sporto entuziastas. O jei kyla klausimas, ką rinktis, per daug nesvarstykite ir išbandykite abu variantus, nes nepabandžius negali žinoti, kas yra „arčiau širdies“.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *