Finansiniai netikėtumai yra visiems gerai žinoma problema – deja, visi susiduriame su situacija, kai planuojame vieną ar kitą pirkinį, galvojame apie studijas, atostogas, namų remontą, būsto pirkimą ar pan., tačiau kelią pastoja pinigų trūkumas. Vienas dažniausių pasirinkimų šiuo atveju – lanksti ir patogi vartojimo paskola. Tiesa, finansininkai perspėja – neapgalvotai priimtas sprendimas gali tapti našta ir sunkiai sprendžiama problema. Kalbamės su ekspertais, siekdami išsiaiškinti, ką turime žinoti, kad mūsų priimtas sprendimas būtų teisingas ir racionaliai pagrįstas.
Stenkitės išlaikyti finansinį stabilumą
Žinoma, siekiant išvengti bet kokių finansinių rūpesčių, visų pirma rekomenduojama apie tai galvoti iš anksto – siekiant efektyvaus planavimo, rekomenduojama 10 proc. algos atsidėti „juodai dienai“ ir sutaupytus pinigus išleisti tik tuomet, kai tam yra būtinybė. Taip išvengsite skolų ir būsite tikri finansiniu stabilumu. Deja, reikia pripažinti, kad teorija lieka teorija, o praktiniame gyvenime pasitaiko situacijų, kai asmeninių lėšų neužtenka suplanuotam tikslui pasiekti.
Rinkitės kredito teikėją
Jei nusprendėte imti vartojimo paskolą, pirmasis jūsų darbas – išsirinkti kredito teikėją, kuris atitiktų jūsų lūkesčius, siūlytų geras ir patogias skolinimosi sąlygas. Šiuo atveju turite žinoti, kad įmonė, investuojanti į visur matomą reklamą, nebūtinai užtikrina geras skolinimo sąlygas (būna net ir priešingai – kai kuriais atvejais per intensyvią reklamą siekiama parduoti brangias finansines paslaugas). Kitaip sakant, netingėkite ir pasikalbėkite bent su kelių įstaigų vadybininkais, kad galėtumėte priimti jūsų situacijoje tinkamiausią sprendimą. Turite įvertinti visas paskolos suteikimo sąlygas – palūkanų normą, grąžinimo terminus, papildomas paslaugas (pvz., kaip kredito teikėjas vertina ankstesnį skolos grąžinimą?).
Kokio dydžio vartojimo paskola jums reikalinga?
Kitas svarbus aspektas – žinoti, kokia paskolos suma jums reikalinga, kiek galite pasiskolinti ir kokią sumą turėsite grąžinti. Nepamirškite, kad grąžinama suma gerokai viršija pasiskolintus pinigus. Visų pirma siūlome pasinaudoti internetinėmis paskolos skaičiuoklėmis, kurios padės nusistatyti preliminarius kriterijus, t. y. parodys, kokio dydžio paskolą turėsite grąžinti ir kokios mėnesinės įmokos jūsų laukia. Tiesa, nepamirškite, kad pateikti duomenys yra preliminarūs, o tikslius apskaičiavimus pateiks vadybininkas, įvertinęs jūsų šeimos finansinę situaciją.