Limfodrenažiniai masažai – kam skirti ir kada naudoti

Daugelis esame girdėję apie limfodrenažinius masažus, jų naudą bei teigiamą poveikį, tačiau kaip ir prieš kiekvieną procedūrą, verta iki galo suprasti, kas tai yra, kam skirta, ir ar tikrai tai jums yra tinkamiausias masazas. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje bei kituose miestuose daugelis grožio salonų teikia limfodrenažinių masažų paslaugas, tad prieš užsirašant vizitui, paskaitykite svarbiausią informaciją.

Kas yra limfa ir limfinė sistema?

Limfa yra kiekvieno žmogaus kūne cirkuliuojantis skystis, kuris šalina iš organizmo nereikalingas ar net toksiškas medžiagas, pavyzdžiui, druską, šlakus, perteklines medžiagas, toksinus, mirusias ląsteles ir pan. Visa tai pasiėmusi, limfa filtruoja ir neutralizuoja medžiagas, o vėliau jas pašalina. Tuomet išvalyta limfa grįžta atgal į kraujotaką. Mūsų organizme yra apie 1–2 l limfos, kuri yra labai panaši į kraujo plazmą.

Limfinė sistema yra atskira organizmo dalis, kurią sudaro ne vienas organas. Ši sistema atsakinga ne tik už aukščiau minėtus dalykis, bet ir imuninę sistemą, organizmo apsaugą nuo kenksmingų aplinkos veiksnių.

Kas yra limfodrenažinis masažas?

Mūsų kūne nuolat vyksta įvairūs medžiagų apykaitos procesai. Šių procesų rezultatas – toksinai bei šlakai, kurie gali užteršti organizmą. Kai organizmas nesugeba pats išsivalyti, nereikalingos bei kenksmingos medžiagos ima kauptis: gali pradėti tinti ar tirpti kojos, patinti paakiai, formuotis celiulitas ir kt. Būtent limfodrenažinis masažas leidžia atsikratyti nereikalingų skysčių bei toksinų ir taip išvengti arba pašalinti minėtas pasekmes.

Šio tipo masažas gali būti atliekamas įvairiais būdais: rankomis, nešiojamuoju aparatu, stacionariu aparatu, vakuuminiais prietaisais, kompresinėmis terapijomis ir pan. Masažas skirtas visam kūnui arba pavienėms probleminėms zonoms – kojoms, pilvui, sėdmenims. Masažo tikslas – suaktyvinti limfos cirkuliaciją. Tai gali padaryti ir aktyvus laisvalaikis (pvz., sportas), tačiau yra nemažai nuomonių, teigiančių, jog limfodrenažiniu masažu pasiekiami rezultatai yra geresni nei sportuojant. Masažas rekomenduojamas tiek vyrams, tiek moterims.

Koks limfodrenažinio masažo poveikis?

Limfodrenažinis masažas detoksikuoja organizmą, padeda pašalinti nereikalingas medžiagas iš sistemos. Tai svarbu ne tik atsiradus tam tikroms problemoms, tačiau ir prevenciškai, ypač jeigu yra rizika paveldėti kraujotakos sutrikimo ligas. Taip pat masažas rekomenduojamas esant kojų patinimui, varikozei ar venų nepakankamumui, ryškėjant kapiliarams. Procedūra skirta ne tik puoselėti kūną iš vidaus, bet ir iš išorės, nes ji:

  • naikina celiulitą;
  • stimuliuoja medžiagų apykaitą;
  • ramina centrinę nervų sistemą;
  • subalansuoja žarnyno veiklą;
  • mažina kūno apimtis;
  • reguliuoja raumenų tonusą;
  • šalina negyvas odos ląsteles;
  • padeda odą padaryti lygesnę, stangresnę, sveikiau atrodančią;
  • suteikia energijos ir pakelia nuotaiką;
  • gerina bendrą organizmo būklę, stiprina imunitetą.

Kada negalima atlikti limfodrenažinio masažo?

Limfodrenažinis masažas nerekomenduojamas nėščiosioms, asmenims, turintiems per aukštą / per žemą kraujospūdį, asmenims iki 18 m. ir virš 70 m., sergantiems ūmia venų varikoze, širdies ligomis, taip pat po insulto / infarkto, po venų operacijos, peršalus, sloguojant ir pan.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *