Vairavimas žiemos metu – saugus greitis, atidumas ir papildomi vairavimo kursai

Vairavimas žiemos metu kelia itin daug sunkumų net ir patyrusiems vairuotojams, todėl nenuostabu, kad jaunieji vairuotojai, neseniai gavę teisę valdyti transporto priemonę, pajunta itin didelį stresą. Be to, tyrimai rodo, kad dažniausiai vairavimo kursai lankomi šiltuoju metų laiku, o tai reiškia, kad jaunieji vairuotojai niekuomet nevažiavo slidžia kelio danga ir nevaldė automobilio, esant stipriai pūgai.

Žiemos metu turite atsižvelgti į saugaus greičio reikalavimus ir laikytis saugaus atstumo nuo kitų transporto priemonių. Venkite staigaus greitėjimo ar staigaus stabdymo. Be to, užklupus šalčiams, rekomenduojama vairavimo įgūdžius sustiprinti nuošalesnėse vairavimo aikštelėse. Specialistai rekomenduoja nesigėdyti prašyti ir profesionalų pagalbos – specialūs vairavimo kursai arba kelios papildomos pamokos su vairavimo instruktoriumi padės pasitikėti savo jėgomis ir išvengti eismo įvykių.

Ilgametę darbo patirtį turintys vairavimo instruktoriai teigia, kad prasidėjus žiemos šalčiams, būtina keisti vairavimo įgūdžius – visų pirma, vairuoti reikia kiek atsargiau ir švelniau, pats vairuotojas turi būti kur kas apdairesnis ir pastabesnis – nepamirškite, kad važiuojant slidžia kelio danga automobiliai tampa sunkiau valdomi. Instruktoriai primena, kad vairuotojas privalo numatyti kitų eismo dalyvių elgesį ir būti pasiruošęs netikėtoms situacijoms. Eismo įvykių statistika rodo, kad viena pagrindinių priežasčių, sukeliančių nelaimes, yra neatsargumas ir neadekvatus savo jėgų vertinimas. Specialistai sutaria – ledas ir sniegas gali pakišti koją net ir ilgametę patirtį turinčiam vairuotojui, jei šis nepaisė esminių vairavimo žiemą taisyklių.

Jei vis dėlto nelaimės nepavyksta išvengti ir matote, kad automobiliai tuojau susidurs, pasirinkite neskausmingiausią ir mažiausiai žalos sukeliantį smūgį, t. y. nukreipkite automobilį į kelkraštį, kelio aptvarą ar šaligatvio kraštą (taip bus sugadinta tik viena transporto priemonė ir nukentės mažiau žmonių). Kreipiant automobilį į kelkraštį, pasistenkite, kad ratai nebūtų tiesūs, o išliktų pasukti – taip transporto priemonės pakaba bus mažiau sugadinta.

Esminė saugaus vairavimo žiemą taisyklė – saugus greitis ir atsargus manevravimas. Minėtaisiais principais paremti ir vairavimo kursai, organizuojami šaltuoju metų laiku. Jei vasaros metu galite pakankamai lengvai manevruoti kelyje tarp kitų transporto priemonių, orams atvėsus, minėtųjų veiksmų reikėtų atsisakyti. Be to, negalima pamiršti, kad net ir nuvalytame kelyje gali būti likę kliūčių, pvz., sniego ruožų, ant kurių užvažiavęs automobilis taps sunkiai valdomas. Važiuojant apsnigtu ar apledėjusiu keliu, niekuomet neviršykite saugaus leistino greičio. Be to, stabdykite itin atsargiai, iškart stipriai nespausdami stabdžio pedalo.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *