Ar spintų gamyba Vilniuje pasižymi aukštesniais standartais?

Be baldų neapsieiname nei vienas. Namuose jų turime visokių. Tarp jų greičiausiai yra ir kelios spintos (arba viena didelė). Prireikus naujos, ieškoma baldų gamintojų kontaktų. Gyvenant sostinėje kreipiamasi į spintų gamyba Vilniuje užsiimančius asmenis, Kauno gyventojai tikriausiai pasikliaus savo miesto meistrais, o klaipėdiečiai – jūros įkvėptais baldų kūrėjais. Viskas atrodo elementaru, tačiau nesunkiai įžvelgiamas šioks toks „kabliukas“. Sostinė – lyg ir prestižiškiausias šalies miestas. Dėl to tikėtina, kad čia į baldų gamybą bus žiūrima atsakingiausiai, tikrai ne pro pirštus. Ar tai tiesa, ar tik „vinguriuota“ hipotezė?

Ar spintų gamyba Vilniuje pasižymi aukštesniais standartais? Šis klausimas reikalauja nemenko galvos pasukimo. Pirmiausia reikėtų išnagrinėti mastelio kriterijų. Žvelgiant iš vienos pusės, sostinėje daugiau gyventojų nei bet kuriame kitame Lietuvos mieste. Tai reikštų, kad norint spėti prigaminti baldų tektų gerokai paplušėti. Dėl to tikėtinas pavojus kokybei. Taip lengvai mūsų hipotezė imtų ir subliūkštų. Galėtume teigti, jog jokių aukštesnių standartų sostinėje nėra. Kita vertus, pačių baldų gamintojų čia daugiau. Ką gi tai reiškia? Pasirodo, rinka didesnė, joje daugiau žaidėjų. Vartotojų taip pat daugiau. Santykis tarp vienos ir kitos grupės išlieka toks pat arba panašus kaip ir kituose miestuose, todėl hipotezė nei paneigiama, nei patvirtinama.

Siekiant išsiaiškinti, ar spintų gamyba Vilniuje profesionalesnė, verta pasitelkti kainos kriterijų. Neretai teigiama, jog sostinėje pragyvenimas brangesnis. Natūralu taip pat manyti ir apie baldų pirkimą. Taigi, jei kainos linkusios labiau kandžiotis, gal jos sufleruoja apie kokybiškesnį produktą. Lyg ir logiška, bet vargu, ar tai tiesa. Kodėl? Jei pragyvenimas brangesnis, patys gamintojai turi galvoti, kaip optimaliai leisti pinigus. Vadinasi, daugiau išleidžiant tenka branginti prekes, kad pelnas būtų pakankamas. Ką gi, hipotezės tvirtinti neskubame.

Iš pastarosios pastraipos išplaukia dar viena mintis. Jei sostinė – kaip inteligentiškesnis miestas, tai dauguma gyventojų tikriausiai be vargo pastebėtų baldų trūkumus. Dėl to visai protinga manyti, jog gamintojams nelieka nieko kito kaip intensyviai kontroliuoti kokybę. Juk nepatenkinti klientai nepatinka niekam. O turint omenyje, kad verslui neigiami atsiliepimai ne į naudą, norėtųsi pritarti, jog Vilniuje gaminamos itin kokybiškos spintos.

Kokybė siejasi su geromis dalimis. Šį kriterijų įvertinti kiek sunkiau. Galima spėti, kad kai kuriems gamintojams palanku žaliavų įsigyti Lenkijoje. Taip lyg ir pigiau. Bet tai atskleistų tik darbo subtilybes. Toks pirkimas nei paneigtų, nei patvirtintų ką nors apie prekių kokybę.

Galima ilgai gilintis, bet galiausiai turbūt paaiškėtų viena tiesa – kokybė priklauso ne nuo miesto. Kas tuomet ją lemia? Į pirmą planą iškeltume gamintojų požiūrį ir atsidavimą darbui. Kai siekiama ne tik pelno, bet ir aukšto rezultato, vykdomas sklandus procesas ir gaunamas kerintis rezultatas. Ir visai nesvarbu, ar spintų gamyba Vilniuje vykdoma, ar šios veiklos imamasi tolokai esančioje Klaipėdoje. Vis tik paaiškėja, kad visur esama visokių įmonių.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *