Ar reikalingi nauji puodai indukcinei kaitlentei?

Puodais ar keptuvėmis naudojamės kiekvieną dieną, tačiau apie šiuos nepamainomus maisto gaminimo pagalbininkus pagalvojate tik tada, jei jie jau atitarnavo ir juos būtina pakeisti kitais arba įsigyjame indukcinę kaitlentę. Tikrai ne vienai šeimininkei kyla klausimas – ar mano puodai tinkami naujajai kaitlentei? Taigi, pabandysime šiandien į šį klausimą ir atsakyti.

Dydis nebeturi jokios reikšmės

Jei naują kaitlentę įsigijote prieš keletą metų, tikėtina kad ant jos yra pažymėtos kaitviečių vietos ir jūs sąžiningai statote puodus ar keptuves ant jų, tačiau daugelis šiuolaikinių kaitlenčių tokio žymėjimo nebeturi, jo tiesiog nereikia. Taip yra todėl, kad naujos kartos indukcinės kaitlentės kaitina visą paviršių. Paprasčiau tariant, puodą galite statyti, kur norite ir maistas vis tiek sėkmingai išvirs ar išsitroškins. Toks kaitlenčių lankstumas praverčia ne tik profesionaliems virėjams, bet ir nuolatos skubančios šeimininkėms, kurioms tenka gaminti pakankamai didelius maisto kiekius visai šeimai. Taigi, dideli puodai puikiai „draugauja“ su moderniomis indukcinėmis kaitlentėmis.

Svarbiausia – medžiaga

Renkantis naujus puodus, šeimininkė visada įvertina, iš kokios medžiagos jie pagaminti, ar jie saugūs, ar maistas juose neprisvils ir pan. Namuose turint indukcinę kaitlentę, tai pat svarbu, iš ko yra pagaminti puodai, kadangi puodo arba keptuvės apačioje indukcinė kaitlentė sukuria elektromagnetinę turbulenciją, kuri leidžia išsiskirti šilumai, maisto gaminimo metu. Būtent todėl, specialistai rekomenduoja rinktis puodus, kurie turėtų feromagnetiko apačią. Tiesa, tai nereiškia, kad visi senieji puodai turi keliauti į šiukšlių konteinerį. Jei namuose turite emaliuotus arba ketaus puodus, drąsiai juos galite kaitinti ant indukcinės kaitlentės. O štai Lietuvoje labai populiarūs nerūdijančio plieno puodai nėra pats geriausias pasirinkimas, kadangi nerūdijantis plienas turi per mažą elektros varžą, kuri neleidžia išsiskirti tinkamam šilimos kiekiui. Tiesa, yra viena išimtis – nerūdijančio plieno puodai, specialiai pritaikyti indukcinėms kaitlentėms.

Taigi, jei jūsų turimi puodai atitinka šiuos reikalavimus, galite ir toliau sėkmingai jais naudotis, priešingu atveju teks pagalvoti apie naujų puodų įsigijimą. O kad piniginei nebūtų taip skaudu, siūlome pasižvalgyti naujų puodų elektroninėse parduotuvėse, kurios siūlo patrauklesnes virtuvės įrankių kainas.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *