Turto nuosavybės pažymėjimas – svarbus dokumentas, jei perkami senos ar naujos statybos butai Vilniuje

Kiekvienas norime gyventi savame būste. Gyvenimo pradžioje, dar tik „stojantis ant kojų“ dažnai nėra lengva tokią svajonę išpildyti. Tad tenka nuomotis butą. Retai kuriam pavyksta gyventi jame vienam. Tad daugeliu atvejų būtent dėl norimos ramybės bei taip trokštamo privatumo mieliau taupome, sukaupiame pinigų pradiniam kapitalui ir einame į banką prašyti paskolos perkant nuosavą būstą. Aišku įsigyti namą, kaip pirmą nekilnojamo turto objektą, gali būti misija sunkiai įmanoma, ir tenka apsiriboti mažesniu butuku, studija, loftu ar šiek tiek didesniu kotedžu. Viskas priklauso nuo Jūsų gaunamų pajamų, turimo kapitalo bei noro gyventi viename ar kita būste. Tenka pripažinti, kad naujos statybos butai Vilniuje neapleidžia aukštų pozicijų paieškose ir vis dar išlieka labai populiarūs tarp nekilnojamo turto pirkėjų.

Jeigu yra perkami senos ar naujos statybos butai Vilniuje arba kitame Lietuvos miete yra būtina atkreipti dėmesį į keletą aspektų, apie kuriuos galite net nesusimąsti, o jie gali ateityje Jums kainuoti ne tik daug jėgų, bet ir laiko ar net nuskriausti finansiškai. Perkant nekilnojamo turto objektą iki bet kokios sutarties pasirašymo turite gauti Turto nuosavybės pažymėjimą, kurį išduoda VĮ „Registrų centras“. Dokumentas turi būti su įmonės antspaudu ir jame gali būti įrašytas vienas ar keli būsto savininkai. Turto nuosavybės pažymėjimas – tai turto pasas, kuris yra svarbus, jog galėtumėte žinoti, ar tikrai kalbatės su savininku. Tik jis ar pagal įgaliojimą veikiantis žmogus galės pasirašyti avansinę (preliminarią pirkimo – pardavimo) ar kitokią sutartį/susitarimą, susijusį su perkamu nekilnojamo turto objektu.

Dar labai svarbu yra atkreipti dėmesį į tai, kokia yra turto nuosavybės dokumento išdavimo data. Atkreipkite dėmesį, ar jis nebus „per senas“, nes tuomet šis pažymėjimas paprasčiausiai neatspindės realios informacijos, kuri yra susijusi su konkrečiu, Jūsų perkamu, butu. Visgi jei jau taip nutinka ir prieš Jūsų akis yra toks nuosavybės pažymėjimas, kuris yra senesnis kaip 2 mėnesių, dėl finansinio saugumo rekomenduojame kreiptis į notarą ar kitą instituciją/įmonę, turinčią prieigą prie VĮ „Registrų centro“ informacijos. Tai yra reikalinga tam, jog būtų patikrinta, ar nėra atsiradę pasikeitimų, pavyzdžiui, apribojimų/suvaržymų, susijusių su konkrečiu butu.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *