Kremavimas – vis labiau populiarėjanti paslauga

Kremavimo paslaugos vis labiau populiarėja Lietuvoje. Nenuostabu – juk kapinėse vis labiau mažėja vietų, o daugelis žmonių neturi laiko atsakingai bei reguliariai prižiūrėti kapaviečių. Visgi, kremavimas dažnai laikomas ekologišku bei higienišku būdu palaidoti savo artimąjį.

Mirusiojo palaikų sudeginimas atliekamas krematoriume ir dažniausiai trunka kelias valandas. Įprastai, artimiesiems leidžiama stebėti šį procesą, todėl su velioniu galėsite būti iki paskutinės akimirkos. Tikriausiai iškart kyla klausimas – kas dažniausiai įskaičiuota į kremavimo paslaugų paketą? Štai Jums atsakymas:

  • Mirusiojo palaikų transportavimas.
  • Kremavimo paslauga.
  • Dokumentų parengimas.
  • Urnos pristatymas.

Žinoma, neretai galite įsigyti ir kitų, papildomų paslaugų, pavyzdžiui: mirusiojo aprengimą bei grimavimą, laidojimo drabužių komplektą, lininę juostą urnai, laikiną paminklą, karsto papuošimą.

Jeigu vis dar klausiate savęs, kodėl verta pasirinkti būtent kremavimą, o ne tradicinį laidojimo būdą, štai Jums pagrindiniai kremavimo privalumai:

  • Kremavimo paslauga dažniausiai kainuoja pigiau, nei įprastos laidotuvės. Todėl, jeigu dėl tam tikrų priežasčių ieškote ekonomiškesnio varianto – kremavimas Jums atsieis mažiau pinigų.
  • Šis laidojimo būdas yra labiau ekologiškas variantas, kadangi urna, kurioje būna mirusiojo pelenai užima gerokai mažiau vietos, negu visas karstas, tad kapinėse sutaupoma vietos.
  • Tai puikus variantas tiems, kurie neturi laiko ar galimybių prižiūrėti kapaviečių. Urna neprivalo būti laidojama kapinėse, galite laikyti ją kolumbariume. Vadinasi, neprivalėsite ravėti, laistyti ir sodinti gėlių, statyti paminklų ar kloti plytelių. Kolumbariume esanti urna visada bus tvarkingoje aplinkoje, o Jums nereikės dėl to pajudinti nei piršto.
  • Kremavimas yra šiek tiek paprastesnė procedūra, kadangi mirusiojo artimiesiems tenka ne tiek daug organizacinių rūpesčių, mat laidotuvių organizatoriai pasirūpina nemaža dalimi procedūrų.

Visgi, svarstant, kurį variantą pasirinkti, reikėtų žinoti ir kelis kremavimo minusus: ši procedūra yra galutinė ir nekeičiama, mat galimybės atkurti palaikų jau nebeturėsite. Taipogi, nors tai yra ganėtinai ekologiškas variantas, kremavimo procesui sunaudojama nemažai iškastinio kuro. Be to, dėl itin trumpos procedūros, artimiesiems gali atrodyti, jog deramai neatsisveikino su mirusiuoju.

Tačiau, svarbu neužmiršti, jog teisingo sprendimo nėra – viskas priklauso nuo Jūsų norų ir galimybių, todėl rinkitės tai, kas geriausiai atspindi Jus.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *