Kilnojamo turto vertinimas: labai populiari ir reikalinga paslauga

Kilnojamas turtas yra tokia turto rūšis, kuri gali būto perkeliama iš vienos vietos į kitą ir tuo pačiu metu nesumažėja nei turto vertė, nei jo paskirtis, nei turinys. Apie tai, kad labai dažnai atliekamas nekilnojamo turto vertinimas, žino tikrai visi. Tačiau turėtumėte žinoti, jog kilnojamo turto vertinimas yra gal ir šiek tiek retesnė užsakoma paslauga,  bet, visgi, labai reikalinga.

Pradėkime nuo to, kas gi yra kilnojamas turtas. Jam priskiriama:

  • Transporto priemonės;
  • Ūkinės prekės;
  • Kompiuterinė technika;
  • Pramoninės prekės;
  • Elektros prekės;
  • Tauriųjų metalų gaminiai.

Tai pačios populiariausios rūšys, tačiau visuomet turto vertinimo specialistų praktikoje atsiranda tik konkrečiam klientui aktualus turtas, kuriam reikalingas vertinimas. Antras svarbus klausimas – kada reikalingas kilnojamo turto vertinimas? Pagrindinė šios paslaugos priežastis – kilnojamojo turto vertinimas, padeda greičiau ir efektyviau savo turtą parduoti, įkeisti ar pasirašyti sutartį dėl lizingo.

Trečias labai svarbus klausimas – kaip atliekamas kilnojamo turto vertinimas? Kilnojamo turto vertinimas paprastai atliekamas pirkimo – pardavimo sandorių metu, kai kilnojamo turto pagalba didinamas įstatinis kapitalas, kai turtas planuojamas įkeisti arba lizinguoti teismo nutarčių vykdymo metu arba tiesiog esant turto savininko iniciatyvai. Be abejonės, net ir turint šiokios tokios patirties, kokybiškai tą atlikti patiems yra gana sudėtinga. Todėl profesionali turto vertinimo komanda atliks įvairiausių turto rūšių vertinimą, ekspertizes, parengs visus reikiamus dokumentus, skirtus teismams, antstoliams ir kitoms institucijoms. Jeigu jums reikia kilnojamo turto vertinimo paslaugų – nedelsdami  kreipkitės į juos. Dažnai sumokėta nedidelė suma už šią paslauga, ateityje atsiperka su kaupu.

Kaip žinia, pati populiariausia kilnojamo turto rūšis – transporto priemonės. Transporto priemonių vertinimas dažniausiai reikalingas jeigu perkate daužtą transporto priemonę arba norite sužinoti, kiek vertas jūsų automobilis po auto įvykio. Įvykus eismo įvykiui, kai nukenčia transporto priemonė, jos savininkai, be abejonės, nori teisingo žalos atlyginimo. Niekam ne paslaptis, ne visada pavyksta taikiai susitarti su draudimo bendrovėmis. Tuomet transporto priemonių vertinimas po eismo įvykio yra išties labai aktualus.

 Tuomet, kai norėsite importuoti ar eksportuoti automobilį, jums gali prireikti muitinės vertės nustatymo. Šis transporto priemonių vertinimas padeda ne tik mokesčiams ir muitams apskaičiuoti, bet ir nustatyti kvotas bei sankcijas. Tai puikiai užtikrina švarų ir legalų verslą.

,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *