Naudingi patarimai perkantiems padangas internetu

Padangos internetu – pigesnės. Netikite? Atlikite nedidelį eksperimentą. Išsirinkite vieną padangų modelį ir paskambinkite į kelias populiariausias padangų ir automobilių dalių parduotuves. Netruksite pamatyti, kad padangos internetu yra keliais eurais pigesnės.

Kaip jas pirkti? Į ką atkreipti dėmesį? Pateikiame keltą konkrečių patarimų, kaip internete įsigyti tinkamas padangas.

  1. Matmenys. Pirmiausiai, turite žinoti savo automobilio padangų matmenis. Jie yra žymimi taip: 155/65R14. Tai reiškia, kad padanga yra 155 milimetrų pločio, 65 reiškia padangos aukščio koeficientą procentais – 65 %. Tai reiškia, kad padangos aukštis yra 65 % padangos pločio. R raidė yra sutrumpinimas iš Radialinė. Gali būti ir diagonalinės, tačiau populiariausios yra radialinės padangos. 14 reiškia, kad ratlankio diametras (skersmuo) yra 14 colių. Painu, tiesa? Žiemą rekomenduojama važinėti siauresnėmis ir žemesnėmis padangomis, o vasarą – platesnėmis arba tokio pat pločio ir aukštesnėmis, kad važiavimas būtų komfortiškesnis. El. parduotuvėje rinkitės padangas pagal ratlankio skersmenį, nes tai esminis padangų momentas.
  2. Gamintojas. Kokius padangų gamintojus žinote? Michelin, GoodYear, Bridgestone, Nokian, ką dar? Ar žinote tokius gamintojus, kaip Barum, Debica, Firenza? Nežinote? Tada reiktų pasidomėti gamintojais, jų kilmės šalimi ir alternatyvomis. Interneto parduotuvės paprastai tokios informacijos nepateikia, tad čia teks ieškoti pažįstamų padangų specialistų, kurie gali patarti, kuris iš „nežinomų“ gamintojų padangas kuria ir gamina kokybiškai. Juk už žinomą prekės ženklą mokama kartais net iki 30 % daugiau…
  3. Sezoniškumas. Padangos yra žieminės, vasarinės ir universalios. Žieminės padangos turi gilesnį protektorių, kad būtų patikimesnės važiuojant ant sniego, ledo ir slidžios kelio dangos. Vasarinės – ne  tokį gilų protektorių. Jos skirtos važinėti ant sauso plento. Universalios padangos pritaikytos tiek žiemai, tiek vasarai. Jei automobilis važinėja mieste ir gana retai, rekomenduojamos būtent tokios padangos, tačiau tokia eksploatacija gana reta, todėl ir padangų pasiūla gana reta. Lietuvoje rekomenduojama naudoti sezonines padangas dėl per didelių temperatūrų skirtumų ir greitai besikeičiančių oro sąlygų.
  4. Automobilio tipas. Lengvasis automobilis sveria iki 3000 kg, tuo tarpu sunkvežimio svoris gali būti ir iki 10 tonų ir dar didesnis. Akivaizdu, kad vienos padangos ir vieniems ir kitiems čia netiks, net jei padangos skersmuo sutampa. Atkreipkite dėmesį, kam perkate padangas. Jei turite visureigį, nenusipirkite lengvajam automobiliui skirtų padangų. Padangas sunkvežimiams greičiausiai atskirsite, tačiau reiktų būti dėmesingesniems renkantis.
  5. Kaina. Labai subtilus dalykas visada yra kaina. Kai kurios padangos internetu parduodamos po 30 eurų, o kai kurių kaina siekia šimtus. Kartais toks didelis skirtumas yra ir tarp to paties gamintojo padangų. Kodėl? Atsakymas labai paprastas – padangos irgi turi modelius, kurie pradedami gaminti ir baigiami gaminti. Dėl to 2009 metų modelio padangos bus tikrai pigesnės, nei panašių išmatavimų 2014 metų modelis. Kitas momentas – gali skirtis klasės. Yra ekonominė klasė ir aukščiausia klasė, skirta lenktynėms ir profesionalams. Kuo kaina didesnė, tuo padanga kokybiškesnė, tačiau ar tikrai jums reikalinga vos ne paauksuota padanga, jei važinėsite lietuvišku vieškeliu? Į šį klausimą atsakys tik pats pirkėjas.

Tikimės, kad šie patarimai nenueis veltui ir padangas internetu įsigysite be streso.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *