Stacionarūs kompiuteriai – praėjusio dešimtmečio atgyvena?

Šiandien žmonės, sėdėdami kavinėse, parkuose ar autobusuose, naudojasi nešiojamais kompiuteriais, todėl gali susidaryti įspūdis, kad stacionarūs kompiuteriai yra niekam nebereikalingi ir juos galima statyti į muziejaus lentynas. Visgi, tai toli gražu nėra tiesa, nes didelių bendrovių darbuotojai, architektai, fotografai ir kitų profesijų atstovai negalėtų kokybiškai atlikti savo darbo be stacionaraus kompiuterio. Kyla klausimas, kodėl?

Atsakymas papras – stacionarūs kompiuteriai galingesni ir našesni, o jei kompiuteriui trūksta spartos, visada galima pridėti papildomų RAM‘ų, o svarbiausia, kad norint tai padaryti, nereikia perinstaliuoti kompiuterio ir sukti sau galvos, kur išsaugoti kietajame diske esančią informaciją.  Kai kurių profesijų atstovams tenka dirbti su didelės apimties ir greičio reikalaujančiomis programomis ar duomenų bazėmis, kurių nešiojami kompiuteriai tiesiog negali „pavilkti“, jos stringa, o tuo pačiu stringa ir darbo procesas.

Dar vienas didelis stacionarių kompiuterių privalumas – jungčių gausa. Čia rasite ir HDMI, ir VGA ir kelias USB jungtis, nereikės pirkti papildomų įrenginių, norint įkišti dar vieną laidą, nes viskas yra apgalvota jūsų patogumui. Beje, jei yra didelis poreikis, visada galima pasijungti ir antrą kompiuterio ekraną.

Galu gale, stacionarūs kompiuteriai nereikalauja tiek daug priežiūros, kaip nešiojami kompiuteriai, kuriems reguliariai reikia valyti aušinimo sistemą, norint, kad kompiuteris neperdegtų. Be to, stacionarių kompiuterių tarnavimo laikas yra ilgesnis, nes jie nėra pastoviai judinamai, krutinami ar purtomi. Visgi, jei kompiuteris sugenda, reikia atminti, stacionarių kompiuterių remontas yra pigesnis. Mat, nešiojamo kompiuterio elementai  dėl savo miniatiūrinio dydžio yra gerokai brangesni, juos sunku integruoti ar pakeisti.

Ir galiausiai pakalbėkime apie kainą. Pagrindinis veiksnys, darantis didžiausią įtaką kompiuterio kainai, yra galia. Šiuo požiūriu neabejotinai pirmauja stacionarūs kompiuteriai, nes perkant tokios pačios komplektacijos nešiojamą kompiuterį, galite sumokėti keletą kartų daugiau nei kainuoja stacionarus kompiuteris. Taigi, prieš perkant kompiuterį, reikia gerai pagalvoti, kokiam tikslui jo jums reikia: jei tai darbo kompiuteris, kuriuo laisvu metu planuojate žaisti žaidimus ar mėgstate žiūrėti itin auštos kokybės filmus, nedvejodami rinkitės stacionarų kompiuterį, o jei jums reikia, kad kompiuteris visada būtų šalia, jei mėgstate su kompiuteriu dirbti skirtingose vietose ir neketinate jo apkrauti įnoringomis programomis – nešiojamas kompiuteris jūsų tikrai nenuvils.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *