Pirmas kartas baidarėmis: patarimai

Šiltėjantis oras praneša, kad vasara jau visai šalia, tad laikas pradėti galvoti apie vandens pramogas, kurios dažniausiai vasaros metu daugeliui yra vienas svarbiausių dalykų, kuris ir leidžia pajusti šį sezoną.
Mūsų šalyje labai daug dėmesio sulaukia baidarių nuoma. Tiesiog tai yra gana universali vandens pramoga, kuri ne tik patinka daugeliui, tačiau taip pat ir tinka visiems nuo jauno iki senyvo amžiaus.
Itin daug dėmesio sulaukia baidarės su nakvyne, kurios leidžia dar geriau patirti gamtą. O kaip pasiruošti pačiam pirmam plaukimui? Tai ir bandysime aptarti straipsnyje.
● Tinkama apranga
Plaukant baidarėmis tinkama apranga yra vienas svarbiausių dalykų, kuriuo pirmiausia reikia pasirūpinti. Žinoma, nėra paprasta, kadangi iki galo sunku numatyti, ar plaukimas bus šlapias, ar pavyks išvengti kontakto su vandeniu. Visgi, bet kuriuo atveju reikia, kad apranga būtų apsauganti ne tik nuo drėgmės, tačiau ir saulės.
● Kelionės planavimas
Šiuo metu plaukimo maršrutų tikrai labai daug. Svarbiausia yra rasti tą, kuris jums labiausiai tinka. Žinoma, reikia ne tik apgalvoti plaukimo iki tikslo maršrutą, tačiau taip pat ir nuspręsti – kaip bus galima grįžti. Dažniausiai tam reikia papildomo transporto žeme.
● Apsauga nuo saulės
Pasikartosime, kad reikia gerų drabužių, kurie apsaugo ir nuo saulės. Papildomai būna kepurė, taip pat ir kremas nuo saulės, kuris gali padėti plaukimą kaitriomis dienomis padaryti kur kas paprastesniu.
● Maistas
Visada verta skirti dėmesio ir užkandžiams, kurie gali ne tik buvimui gamtoje suteikti daugiau gerų emocijų, tačiau taip pat ir padėti pasirūpinti jėgomis, kurių tikrai reikia.
● Neperšlampami maišeliai
Galiausiai, reikia ir specialių maišelių, kuriuose bus laikomas telefonas arba piniginė, kitos smulkmenos, kuria svarbu yra apsaugoti nuo lietaus bei kito kontakto su vandeniu.
Daugeliui žmonių ši pramoga taip patinka, kad galiausiai per sezoną yra plaukiama net kelis kartus ir tai tampa tradicija, kuri suburia artimus žmones norinčius pabūti kartu ir daugiau laiko praleisti gamtoje.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *