Logistiniai procesai imonėje

Logistiniai procesai įmonėje apima daugelį kitų sričių, glaudžiai susijusių ir drauge sudarančių pagrindinę veiklos sritį. Į tai įeina ne tik transportavimas ir sandėliavimas, bet planavimo, organizavimo bei kontrolės procesai. Visi šie procesai logistikoje yra neatsiejami vienas nuo kito ir jų efektyvus darbas užtikrina sėkmingus veiklos rezultatus.

Gamybinėse įmonėse logistika labai dažnai eina šalia, nes čia efektyvus produkcijos tiekimo planavimas bei valdymas yra labai svarbus. Veiklos planavimas, išorinių veiksnių įtaka ir sėkmingas jų suvaldymas bei darbuotojų profesionalumas yra raktas, nuvedantis į sėkmę. Tam, kad visi procesai nuo pirminių žaliavų iki galutinės produkcijos vartotojui būtų užtikrinti, reikalingi tam tikri tiekimo sprendimai.

Kiekvienoje gamybinėje įmonėje susiduriama su tiekimo grandinės ir su ja susijusių procesų apjungimo klausimu. Tai pareikalauja nemažai darbo laiko sąnaudų bei žmogiškųjų resursų. Visas procesas prasideda nuo pat kliento užklausos, tačiau toliau seka daugybė kitų procesinių veiksmų, kol pasiekimas galutinis vartotojas. Tam labai dažnai pasitarnauja tiekimo valdymo ir planavimo sistema, kurios pagalba išsprendžiama daugelis tiekimo grandinės valdymo problemų.

Ne paslaptis, kad gamybinėms įmonėms labai svarbu vertė, kuri sukuriama su pagaminta produkcija. Svarbiausias uždavinys – kad galutinė vertė nebūtų mažesnė nei sunaudota žaliavų. Visiems gerai žinoma, kad produkcijos vertė yra tiesiogiai susijusi su racionaliu logistikos valdymu, kas tuo pačiu įtakoja ir įmonės pelną. Todėl dar reikia neužmiršti ir kitų sąnaudų, tokių, kaip laikas, sandėliavimas bei transportavimas.

Skaičiuojama, kad logistikos sąnaudos gamybos veikloje sudaro iki 30 % visų veiklos sąnaudų, kadangi logistika dalyvauja jau pirminiame – žaliavų įsigijimo procese. Vėliau – pačioje gamyboje, tiekiant žaliavas į gamybos patalpas ir galiausiai tiekimo procese – produkcijos paskirstyme galutiniams vartotojams.

, ,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *