Logistikos sistema

sandėlis

Nors transporto funkcijoms įmonės skiria daug dėmesio, vis dar daug vilkikų keliauja nepilnai pakrauti kroviniais, taip švaistomas kuras ir teršiama gamta. Problemų yra ir sandėliavimo srityje, vieną mėnesį sandėliai perkrauti, kitą, jau stovi tušti. Skaitmeninių sistemų naudojimas sukurė efektyvią sistemą prie kurios gali prisijungti net ir nedideli tiekimo grandinės nariai, tai gali būti gamintojai, pervežėjai ir tarpininkai.

Kokia transporto sistema laikoma efektyvia? Automatizuota, sekama realiu laiku, sprendimai pagrįsti naujausiais skaičiais. Logistikoje svarbu ne tik apdorojami užsakymai kuriuose reikia išvežti greičiausiu maršrutu. Supakuoti ir išrūšiuoti neuptenka, logistikos sistema susiduria su kita problema. Kaip išlaviruoti tarp tų siuntų kuriuos buvo nukreiptos ne ta kryptimi arba transportavimo metu buvo sugadintos arba prarastos. Visa klaidas reiia ištaisyti, sugadintą produkciją arba prekes pakeisti, panaudoti dar kartą arba išmesti, utilizuoti.

Logistikos sitemą gali sukurti pati įmonė savo reikmėms. Tai tik priemonių rinkinys ir programinė įranga kurios dėka galėsite optimizuoti procesus. Parduodant prekes, logistikos proceso negalima atsieti nuo tokių dalkų kaip klientų aptarnavimas, pinigų surinkimas už prekes, dokumentų paruošimas ir administravimas nuo gamintojo iki tiekėjo, sandėliavimo, pervežimo įmonės ir tt. Šiuos darbus patogiausia daryti vienoje sistemoje. Tik taip darydami užsakymus valdysite efektyviai ir klientai bus patenkinti. Šiuo metus etas kuris pardavėjas ar gamintojas tiekia savo produkciją tik per vieną ar kelis pardavimo kanalus. Platus pardavimo kanalų tinklas reiškia dažnesnes klaidas vykdant užsakymą, įvairūs inventoriaus buvimo vieta, statusas sandėlyje, paskirstymas savrbu ne tik logistikos skyriui, nuo to  tiesiogiai yra priklausomi ir apsakitos bei marketingos darbuotojai. Logistikos pasaulyje procesai vyksta labai greitai ir ne visada sklandžiai. Informcijos savalaikiškumas ir tikslumas yra kritiniai veiksniai.

Logistikos procesus gali pagreitinti tinkamas sandėlio išdėstymas, produkcijos išskirstymas, sandėlio darbuotojų tikslus darbo organizavimas, optimalių prekių surinkimo maršutų parinkimas kuris sutaupo laiką. Tinkamai organizuoti sandėlio darbuotų darbus taip pat nėra paprasta. Čia taip pat reikalinga valdymo sistema, jos dėka galėsite sekti darbuotojų produktyvumą, analizuoti darbuotojų poreikį pagal mėnesį, savaitės dieną.

,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *