Kur ir kaip turi būti montuojami saulės moduliai?

Saulės elektrinė nebus veiksminga, jeigu neturės saulės modulių. Kartais galite girdėti juos vadinant baterijomis. Galbūt pastarasis pavadinimas prigijo dėl to, kad saulės modulių pagrindinė funkcija yra gaminti elektros energiją.

Taigi kaip jau supratote saulės moduliai yra pagrindiniai komponentai saulės elektrinėje. Ypač svarbus yra jų montavimas, nes nuo šio veiksmo labai priklausys elektrinės efektyvumas. Žinoma, pravartu visuomet yra pasikonsultuoti su sertifikuotais montuotojais, kurie galės objektyviai nuspręsti, kokia yra optimaliausia saulės elektrinės vieta Jūsų numatytoje erdvėje. Šios konsultacijos yra nemokamos, todėl ypač naudingos visiems klientams.

Tad efektyviausia yra parinkti tokią saulės elektrinės montavimo vietą bei padėtį, kad būtų pasiekta kuo didesnė kryptis į saulę. Gera žinia yra ta, jog saulės moduliai gali būti tvirtinami pačiose įvairiausiose vietose. Vienuose namuose tai bus plokščias arba šlaitinis stogas, kitur – namo fasadas, o Jūsų kieme galbūt efektyviausia juos tvirtinti bus tiesiog ant žemės pagrindo arba netoliese esančios pavėsinės. Reikia pažymėti dar ir tai, kad tvirtinimo konstrukcijų pasirinkimas priklauso nuo stogo tipo. O juk pastarasis gal būti padarytas iš čerpių, skardos ir kitų medžiagų.

Dar turime priminti ir tai, kad kuo galingesnė bus saulės elektrinė, tuo daugiau modelių bei ploto saulės moduliams montuoti prireiks. Jeigu, pavyzdžiui, paimsime 10 kW galingumo saulės elektrinę, tai priklausomai nuo modulių efektyvumo tokio galingumo saulės elektrinė reikalauja apie 50-60 kvadratinių metrų ploto. Taigi palyginimui šalia turėdami šiuos duomenis galėsite nesunkiai suskaičiuoti, kiek numatyto galingumo saulės elektrinei prireiks ploto ant stogo ar šalia namo.

Nors vis dar yra Lietuvos gyventojų, kurie abejoja, ar tikrai bus efektinga saulės elektrinė jų namuose, kai mūsų šalyje saulė nėra toks jau dažnas svečias. Bet atminkite, kad labai didelę reikšmę turi ir tai, kokiu kampu bus nukreipti saulės moduliai. Pastebėta, kad Lietuvoje optimaliausias montavimo kampas dažniausiai svyruoja tarp 35-40 laipsnių. Jis gali kisti priklausomai nuo metų laiko, stogo formos bei tiesiog geografinės vietos, kurioje yra numatyta statyti saulės elektrinę.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *