Kaip išvengti virtuvės baldų projektavimo klaidų

virtuvė

Renkantis virtuvės baldus gana daug dėmesio teks skirti paieškai. Ne todėl, kad nėra kur jų gauti. Priešingai – pasirinkimas toks platus, kad dažniausiai tenka lyginti labai daug kartų pačius įvairiausius variantus, kol pavyksta atrasti patį geriausią. Plati pasiūla visada skatina ieškoti, lyginti ir derinti. Lygiai taip pat ieškomi ir virtuvės baldai. Svarbiausia derinti pačius baldus, konsultuoti su profesionalais bei pasidomėti, kokios virtuvės projektavimo klaidos pasitaiko dažniausiai ir kai būtų galima jų išvengti.

Virtuvės baldai pasirenkami pagal aukštį

Labai svarbu, kad tiek baldų, tiek sumontuotos buitinės technikos aukštis būtų toks, kad žmogui būtų patogu prie jo dirbti. Tokiu atveju jeigu jums netinka standartinio aukščio baldai – visada galima po jais dėti kokius nors pakilimus ir panašiai. Tokiu atveju gaminti bus daug paprasčiausiai. Juk pjaustyti nuolatos pasilenkus labai vargina nugarą. Atsižvelgiant į tai, kiek vidutinis žmogus praleidžia virtuvėje – laiko tarpas tikrai gana ilgas.

Kuo daugiau spintelių – tuo patogiau?

Kiekvienas žmogus žino, kiek jis turi daiktų ir kiek jų reikia „sutalpinti“ virtuvėje. Tokiu atveju atveju kur kas paprasčiau ieškoti konkrečių baldų. Dažniausiai geriau mažesni baldai, tačiau kurie turi daug spintelių, kuriose galima patogiai sudėlioti ir suskirstyti baldus. Tuo pačiu reikėtų įvairinti tai, kad kuo daugiau lentynų bei spintelių – tuo daugiau valymo, tad teks skirti tam laiko. Rekomenduojame pirkti tokius baldus, kurie yra su durelėmis. Tuomet indai nebus išriebaluoti ir panašiai.

Sunkiai pasiekiamos vietos

Blogi tie virtuvės baldai, kurie komponuojami patalpos šonuose ir tuo pačiu juos pasiekti bei išvalyti yra labai sunku. Tokiu atveju per ta tikrą laiko tarpą tiek prisikaups nešvarumų, tad jų panaikinimas gali būti ypač keblus.

Pasirinkite norimą stilių

Iškart nuspręskite, kokį stilių planuojate formuoti patalpoje, kad pasirenkami virtuvės baldai puikiai tiktų jūsų poreikį. Jeigu vieni labiau atitiks modernius sprendimus, kai tuo tarpu kiti – klasikinius, tokiu atveju bendras rezultatas tikrai bus neestetiškas. Jeigu nežinote, kaip turėtų būti pasirenkami baldai pagal stilių, tokiu atveju rekomenduojame pasikonsultuoti su profesionalais, kurie turi ilgametę patirtį ir paprasčiausiai greičiau atras tai, ko jums reikia. Net ir virtualūs patarėjai – puikus pasirinkimas.

Suskirstykite zonas virtuvėje

Visos virtuvės yra suskirstomos tam tikromis zonomis. Taip ne tik paprasčiau įsirengti virtuvę, tačiau dažniausiai stilistiškai ji būna labai patraukli ir tuo pačiu funkcionaliai galima išnaudoti kiekvieną jos kampelį.

  1. Maisto laikymo vieta. Kalbame apie zoną, kurioje laikomi tie maisto produktai, kurie yra nuolatos vartojami.
  2. Indų laikymo vieta. Labai svarbu, kad visi jie būtų sudėlioti taip, jog paėmimas ir padėjimas būtų labai patogus.
  3. Maisto gaminimo zona. Dažniausiai žmonės nori ypač plačios, tačiau poreikis priklauso nuo galimybių ir tuo pačiu kaip dažnai ja yra naudojamasi.
  4. Valymo priemonių zona. Vienoje vietoje rekomenduojame laikyti visas priemones, kuriomis yra valoma virtuvė. Chemikalai turi būti laikomi sandariai.

Virtuvės baldai ir visos jame esančios smulkmenos padės susikurti svajonių virtuve, kurioje gaminamas maistas bus fantastiškas.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *