Fotografijai skirta įranga – ką turite žinoti

fotopriedai

Kiek daug šiomis dienomis yra kalbama apie fotografiją, tačiau nepaisant to, tik nedaugelis fotografuoti mėgstančių žmonių yra linkę gilintis į savo naudojamą fotografijai skirtą įrangą, manydami, kad svarbiausia yra įgūdžiai ir kūrybiškumas. Tačiau pamiršdami apie savo naudojamą fotografavimo įrangą mes patys sau paspendžiame spąstus, todėl ilgametę patirtį fotografijos rinkoje turinti fotoaparatų priedų parduotuvė siūlo susipažinti su keliomis svarbiomis detalėmis.

Prieš pirkdami naują įrangą – pilnai „išnaudokite“ senąją

Jei esate pradedantieji fotografai, jums tikrai nereikia daugybės sudėtingos ir ypač profesionalios fotografavimo įrangos, kadangi paprasčiausiai jūsų turimi įgūdžiai nebus peržengę ribos, kuomet galima veiksmingai ir pilnavertiškai pasitelkti visas skirtingų objektyvų galimybes.

Tačiau šiomis dienomis yra labai paprasta įsitraukti į tarytum nesibaigiantį naujos įrangos pirkimą. Rinkoje yra tiek daug skirtingų naujų ir funkcionalių fotografavimui skirtos įrangos modelių, kad galite jausti didžiulį norą reguliariai įsigyti vis naujesnius modelius, nė tinkamai nesusipažinę su jau turimais. Taigi, kad apsisaugotumėte nuo pernelyg didelio išlaidavimo, pirmiausia turėtumėte pilnai „išnaudoti“ visas turimos įrangos galimybes. Kai matysite, kad to, ką turite, jums tikrai nebepakanka, galėsite dairytis dar funkcionalesnių modelių.

Nevalykite savo fotoaparato vidaus

Šis patarimas jums gali skambėti pakankamai neįprastai, tačiau jei jūs nesate patyrę ir taip pat neturite pakankamai teorinių žinių, patys savo jėgomis fotoaparato vidaus valyti tikrai neturėtumėte. Jei nežinosite, kaip tinkamai valyti fotoaparatą, tiek valydami sensorių, tiek ir fotoaparato veidrodį galite pridaryti daugybę papildomų bėdų. Todėl tokius valymo darbus reikėtų patikėti specialistams.

Atminties kortelės

Kiekvienas fotografas su savimi turėtų turėti ne vieną atminties kortelę. Žinoma, galite manyti, kad ekonomiškiau ir praktiškiau bus įsigyti vieną didelės talpos išorinį kietąjį diską, kuriame galėtumėte saugoti visas savo nuotraukas. Tačiau iš tikrųjų toks sprendimas pasižymi didžiule rizika prarasti visas savo turimas nuotraukas. Dėl šios priežasties rekomenduojama įsigyti daugiau mažesnės talpos atminties kortelių. Tuomet tikimybė prarasti VISAS savo nuotraukas gerokai sumažės.

Objektyvų lęšių filtrai

Labai svarbu su savimi kiekvienam objektyvo lęšiui turėti ir filtrą. Ant kiekvieno lęšio uždėdami skaidrų ar nuo UV spindulių apsaugantį filtrą jūs galėsite lengviau ir veiksmingiau apsaugoti lęšius nuo bet kokio pažeidimo. Ir net jei manysite, kad tai yra pernelyg brangus malonumas, nepamirškite, kad tokia investicija atsipirks su kaupu – lyginant su išlaidomis, kurias jūs galėtumėte patirti, jei jums tektų taisyti ar keisti subraižytus objektyvų lęšius. Tačiau taip pat atminkite, kad kartais fotografuodami turėsite tokius filtrus nuimti, nes priešingu atveju galėtų suprastėti nuotraukų kokybė.

Įsigykite papildomą įrangą

Norėdami, kad fotografuoti jums būtų lengviau ir jums netektų susidurti su išsikrovusiu akumuliatoriumi ar kitais panašiais nepatogumais, fotoaparato akumuliatoriaus kroviklis, papildomi akumuliatoriai ir kita pagalbinė fotografavimui skirta įranga yra labai naudinga. Todėl jei neseniai įsigijote naują fotoaparatą ir keletą objektyvų, nepamirškite kartu įsigyti ir akumuliatoriaus kroviklio, vieną kitą akumuliatorių, trikojį, daugiau atminties kortelių ir kt.

Nepasikliaukite vien tik megapikseliais

Jei tik pradedate fotografuoti, tikėtina, kad didesnį megapikselių skaičių jūs siesite su geresne fotografavimo kokybe. Tačiau iš tikrųjų tai nėra geresnės kokybės ženklas. Nors megapikseliai yra svarbūs, jie yra svarbesni tik tam tikrais specifiniais atvejais, pvz., tuomet, kai jūs norite padaryti didelius plakatus, iškabas ar kt. Todėl prieš pirkdami fotoaparatą jūs turėtumėte įvertinti pačią nuotraukų kokybę, vietoje to, kad aklai pasikliautumėte tik nurodytais megapikseliais.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *