Darbuotojų darbo našumo ir motyvacijos didinimas

Jau kurį laiką svarstote apie galimybę pasitelkti sprendimus, kurių pagalba būtų galima pagerinti darbuotojų darbo sąlygas ir motyvaciją dirbant? Tokiu atveju jums praverstų keli praktiški patarimai.

Paprašykite darbuotojų grįžtamojo ryšio

Tai dar vienas motyvacijos didinimo būdas – naudoti intraneto apklausas. Jūsų darbuotojai gali būti svarbiausia tikslinė grupė, kai paleidžiate naują produktą, planuojate plėstis ar diegiate naujas sistemas. Ir ne tik prašykite atsiliepimų, parodykite, kad klausėtės ir atsižvelgėte į žmonių nuomonę. Tai leis darbuotojams pasijusti svarbia įmonės dalimi.

Dovanokite dovanas savo darbuotojams

Nepamirškite ir darbuotojų motyvacijos didinimo dovanomis. Tiesą sakant, dovanos darbuotojams gali būti ypatingai efektyvi priemonė, kurios dėka motyvacijos lygis reikšmingai išaugs. Be to, šiuolaikinėje rinkoje yra siūlomas didžiulis dovanų darbuotojams asortimentas, iš kurio galima lengvai pasirinkti tai, kas tiktų jūsų darbuotojams.

Atraskite, kas motyvuoja kiekvieną darbuotoją

Pinigai ir materialinis atlygis ne visada paskatina darbuotoją dirbti daugiau. Žinoma, jie padeda, tačiau ne visi motyvuojami vienodai. Kai kurie žmonės mano, kad jų karjeros kelias yra svarbesnis už paskatas. Kiekvienas įmonėje dirbantis asmuo yra individualus ir su juo reikia elgtis kaip su individualiu žmogumi. Tai reiškia, kad reikia kalbėtis su žmonėmis ir klausti, kas juos motyvuoja, taip bus kuriamas pasitikėjimas.

Sukurkite lengvą darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyrą

Suderinti asmeninį gyvenimą su darbu ne visada lengva. Turime vaikų, tėvų, partnerių, studijų… Darbdavys, kuris tai supranta ir leidžia sąžiningai atostogauti ir turėti laisvo laiko asmeniniams reikalams, motyvuos savo darbuotojus. Kai pasiekiama tinkama darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyra, darbuotojai gali susikoncentruoti į darbą, nes nesijaudina dėl išorinių problemų.

Plėtokite darbuotojų karjeros galimybes

Žmonės jaučiasi motyvuoti, kai turi aiškų karjeros kelią. Jei paaukštinimas yra akyse, tai gali paskatinti geresnį darbuotojų produktyvumą. Jaučiamės motyvuoti, kai žinome, kad turime karjeros tikslą. Kiekvienam darbuotojui turėtų būti leidžiama augti ir tobulėti kartu su įmone, kad jis būtų skatinamas atiduoti visas jėgas.

Užtikrinkite reguliarius mokymus

Mokymai gali būti įkvepiantys ir rodo, kad suprantama darbuotojų motyvacijos svarba. Tai rodo, kad darbdavys yra pasiryžęs padėti savo darbuotojams kuo daugiau sužinoti apie savo darbą ir kaip jį atlikti geriau. Su pareigomis nesusiję mokymai taip pat gali būti puiki motyvavimo priemonė. Pavyzdžiui, siūlydami pirmosios pagalbos, biudžeto valdymo ar kompiuterinius mokymus, galite motyvuoti darbuotojus plėsti savo įgūdžius. Mentorystė taip pat yra vienas iš motyvavimo būdų, nes ji suteikia patarimų naujiems darbuotojams ir gali sustiprinti jų pasitikėjimą savimi.

Suteikite darbuotojams savarankiškumo

Pasitikėkite žmonėmis, kad jie galėtų atlikti savo darbą, nuolat jų netikrindami. Geras vadovas tai daro, kartu leisdamas savo darbuotojams žinoti, kad prireikus gali patarti. Palikimas vienam atlikti darbą didina motyvaciją, nes sustiprina faktą, kad darbuotojas žino, ką daryti, kad atliktų savo užduotis.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *