Baldų tvirtinimo detalės – mažos, tačiau neabejotinai svarbios

Namų interjero kūrimas – atsakinga sritis, kurios įgyvendinimui pagalbos neretai kreipiamasi ir į interjero dizainerius. Neabejotinai svarbu, jog vaizdas, kurį matai kas rytą gerdamas kavą bei grįžęs namo po alinančios dienos, keltų pasitenkinimą. Tačiau, prieš pasineriant į plačią spalvų, tekstūrų, modelių bei formų „jūrą“, derėtų pagalvoti ir apie tai, kas…akimis nematoma (taip, mes vis dar kalbame apie baldus). Baldų tvirtinimo detalės – įprastai vizualiai nematomi, tačiau baldo funkcionavimui itin svarbūs priedai. Kabliukai, sąvaržos, vinys, varžtai, spyruoklės, kniedės bei daugybė kitų, dažnai net negirdėtų pavadinimų. Viso to reikia, jog baldo funkcionavimas būtų techniškai įmanomas.

Aišku, jums tikriausiai neužtenka, jog stalčius, lentyna ar kita baldo dalis tiesiog būtų savo vietoje. Pastarąją reikės atidarinėti, ji turės išlaikyti tam tikrą svorį ir panašiai. Norint, jog minėtos funkcijos būtų išpildomos be jokių nenumatytų trukdžių, būtinos tinkamos baldų tvirtinimo detalės, parinktos atsižvelgiant į montuojamų medžiagų savybes.

Aišku, šie techniniai niuansai įprastai gula ant baldus gaminančių meistrų pečių. Iš kur eiliniam žmogeliui žinoti, kiek ir kokių, pavydžiui, varžtų, reikia vienai virtuvinei spintelei. sutverti Tačiau, kaip pažymi „Joldija“, prekiaujančios įvairiomis furnitūros detalėmis, atstovas, kliento žodis yra lemiamas, nusprendžiant, kokia bus galutinė gaminamo baldo kaina. Jei bent kažkiek domėjotės baldų gamyba, tikriausiai žinote, jog būtent baldų tvirtinimo detalės bei kita furnitūra reikšmingai įtakoja galutinę produkto kainą. Ir, deja, tai nėra ta sritis, kurioje galima bandyti pagudrauti ir šiek tiek sutaupyti (nebent perkate „vienkartinius“ baldus parduodamam butui…). Nekokybiškai sutvirtintos baldų dalys, anksčiau ar vėliau (tikriausiai – anksčiau) pradės byrėti, taip garantuotai sugadindamos jūsų nuotaiką. Nereikia skubėti kaltinti baldininko: gaunamas toks rezultatas, už kurį ir buvo sumokėta. Aišku, išimtis galioja tuo atveju, jei baldus pagaminęs asmuo nesupažindino su faktu, kokia svarbi, kalbant apie baldo kokybę bei ilgaamžiškumą, yra furnitūra. Profesionalus baldininkas turi paaiškinti, kodėl, pasirinkus vieną ar kitą furnitūrą, baldų kaina gali gerokai skirtis bei subtiliai priminti patarlę, jog skūpus moka du kartus…


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *