• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar
  • Skip to footer

Dienorastis.lt

verslas, namai, laisvalaikis

  • Verslas
  • Namai
  • Technologijos
  • Grožis ir mada
  • Transportas
  • Laisvalaikis

Aplinka

Didėjanti elektros kaina ir kaip išvengti papildomų išlaidų?

2022-05-30 autorius: rasytojas Leave a Comment

Tai klausimas, kuris aktualus praktiškai kiekvienam. Ypač paskutiniu metu, kai energijos kainos kyla labai sparčiai. O atsakyti elektros arba sumažinti jos poreikį nėra labai lengva. Bet to daryti tikrai nereikėtų, kadangi yra ir paprastesnių bei efektyvesnių būdų sumažinti išlaidas. Vienas iš tokių variantų yra nuosava elektrinė, kuri generuotų energiją iš atsinaujinančių šaltinių ir tai papildomai nieko nekainuotų. Todėl vis dažniau žmonės nusprendžia įsirengti tokias saulės elektrines savo namuose ir taip sutaupyti. Kas tikrai veikia, kadangi taip galima patenkinti didžiąją dalį namų energijos poreikių. O tai reiškia, kad ir išlaidos tam taps minimalios ar netgi simbolinės.

Ar daug reikės investuoti?

Tai labai priklauso tiek nuo pasirinkto įrenginio, tiek ir nuo jo galingumo. Kuo jis didesnis, tuo atitinkamai ir tokia elektrinė bus brangesnė. Tačiau kylanti elektros kaina lemia tai, kad šie įrenginiai gali atsipirkti dar greičiau, negu įprastai. O kalbant apie konkrečią sumą, tai gali būti nuo maždaug tūkstančio Eurų iki kelių tūkstančių. Kas pradžioje gali atrodyti pakankamai nemaža suma. Tačiau reikėtų paskaičiuoti, kiek per metus išleidžia elektros energijai. O tuomet jau bus nesunku suprasti ir tai, per kiek laiko toks įrenginys galėtų pilnai atsipirkti. Tuo labiau, kad jį galima įsigyti pasinaudojant parama ir taip susigrąžinant dalį išleistų pinigų.

Ar sudėtingas įrengimas?

Tai galima išskirti į du pagrindinius etapus. Vienas būtų įrenginio montavimas ir kitas – jo pajungimas prie elektros tinklo. Aišku, dalį darbų galima atlikti ir savarankiškai, tačiau žymiai paprasčiau būtų juos patikėti šioje srityje dirbantiems specialistams. Kas leis sutaupyti daugybę laiko bei išvengti kažkokių netikslumų. Tuo labiau, kad tokia paslauga tikrai nepareikalaus didelių investicijų. Priešingai, negu kylanti elektros kaina. Kas lemia tai, jog kiekvieną dieną delsiant ir neskubant savarankiškai gamintis energijos jūs patiriate nuostolius. Todėl, jeigu jau svarstote apie tokį variantą, tikrai nereikėtų laukti ar nerimauti dėl įrengimo darbų. Kadangi praktiškai visuomet galima atrasti geriausią variantą.

Filed Under: Aplinka, Namai, Technologijos Tagged With: elektra, saulės elektrinės, saulės energija

Nuo … iki apie nutolusias saulės elektrines

2021-07-27 autorius: rasytojas Leave a Comment

Norintiems naudoti netaršią ekologišką elektros energiją lietuviams galimi du pasirinkimai – nuosavos saulės elektrinės įrengimas arba nutolusios saulės elektrinės įsigijimas ar nuoma. Visiems, besidomintiems antruoju variantu pateikiame visą pagrindinę informaciją vienoje vietoje.

Kas tai yra ir kaip tai veikia?

Saulės parkuose esančios nutolusios saulės elektrinės ir jų gaminama elektros energija naudojama objektams nepriklausomai koks atstumas yra tarp saulės parko ir nekilnojamojo turto. Vartotojo įsigyta elektrinė saulės parke susiejama su objektu, kuriam elektros tinklais tiekiama žalioji elektros energija.

Nuomotis ar įsigyti?

Nutolusias saulės elektrines galima įsigyti sudarant pirkimo – pardavimo sutartį arba nuomotis. Įsigytos  nutolusios saulės elektrinės leidžia sumažinti elektros energijos sąskaitą daugiau nei 70%, o nuomos atveju sąskaitos sumažėja apie 10%. Tad įsigyti nutolusią saulės elektrinę yra daugiau sutaupyti leidžiantis sprendimas nei ją nuomojantis.

Kaip apskaitomos elektros išlaidos?

Įsigijus nutolusią saulės elektrinę objekte, prie kurio ji priskirta naudojama jos gaminama nemokama saulės energija. Jei nutolusios saulės elektrinės energijos nepakanka, naudojama pasirinkto elektros energijos tiekėjo elektra. Šiuo atveju (jei nepakanka vien saulės elektrinės energijos) vartotojas gauna sąskaitą iš elektros tiekėjo pagal jo galiojančius tarifus.

Kaip gaminama elektra žiemos metu?

Rudens ir žiemos sezonų metu saulės elektrinės pagamina žymiai mažiau elektros energijos. Tačiau vasaros sezono metu dažniausiai elektros energijos  sukaupiama tiek, kad pakanka visiems metams, įskaitant ir šaltuosius metų laikus. Birželio, liepos ir rugpjūčio mėnesiais neišnaudota elektros energija niekur nedingsta, o yra naudojama tada, kai naujos energijos pagaminama per mažai.

Kokie mokami papildomi mokesčiai?

Įsigijus nutolusią saulės elektrinę kartą per metus saulės parko vystytojams turi būti mokamas saulės parko dalies priežiūros mokestis. Šį mokestį sudaro saulės elektrinės modulių valymo, parko teritorijos šienavimo ir kiti priežiūros darbai.

Tikimės ši aktuali informacija padės jums apsispręsti ir tapti gamtą saugančiais ir tuo pačiu išlaidas sumažinančiais elektros vartotojais. Tuo labiau, kai tam sudarytos puikios sąlygos: galimybė įsigyti saulės elektrinę, užpildyti paraišką dėl paramos bei gauti visus atsakymus internetu, net neišėjus iš namų.

Filed Under: Aplinka, Namai, Verslas Tagged With: energetika, saulės elektrinės, saulės energija

Ekologiška pakuotė maistui – galimybė gyventi tvariau su gamta

2020-01-31 autorius: rasytojas Leave a Comment

Vis daugiau žmonių domisi ekologija, kadangi supranta, jog kiekvieno iš mūsų pareiga yra rūpintis aplinka, kurioje gyvename. Ypač daug dėmesio skiriama neekologiškam plastikui, kuris kenkia mūsų gamtą. Net jeigu Jums atrodo, kad plastikas Jūsų gyvenime užima mažai vietos, tai dar nereiškia, kad taip yra. Dažniausiai situacija yra kur kas sudėtingesnė ir daugelis mūsų apie tai nepagalvoja tol, kol netenka vizualiai pamatyti – kiek plastiko per metus išmeta vienas žmogus.

Ekologiška pakuotė maistui, įvertinus tendencijas, tampa vis populiaresnis pasirinkimas. Žmonės džiaugiasi, kad ji ne tik yra draugiška gamta, tačiau taip pat nuostabiai atrodo dizaino prasme. Tokiu atveju maistą visada galima laikyti stilingose pakuotėse, kurios taip pat nekenčia žmogui.

Kuomet buvo pradėta vis daugiau kalbėti apie tai, kad plastikas kenkia gamtai, taip pat garsiau pradėta akcentuoti ir tai, kad ši medžiaga yra žalinga ne tik jai, tačiau ir pačiam žmogui., natūralu, kad tuomet ekologiška pakuotė maistui tampa labai patrauklia ir ypač dažnai pasirenkama alternatyva, kuri suteikia galimybę gyventi draugiškiau ne tik su gamta, tačiau taip pat ir su pačiu savimi.

Kadangi šiuo metui ekologiška pakuotė maistui yra tokia populiari, natūralu, kad atsirado vis daugiau prekybininkų, kurie teigia, kad jų parduodama produkcija yra pati geriausia. Tačiau tikrai ne visos prekės yra vertos eko ženklo, kai kurios neatitinka to, kas yra siūloma. Štai todėl reikia pirkti prekes patikimose prekybos vietose, kurios yra pripažintos kaip tikrai galinčios pasiūlyti prekes, kurios yra kurtos remiantis draugiškumo su gamta principais.

Jeigu Jus irgi domina gyvenimas draugiškiau su ta aplinka, kuri mus supa, kuri yra mūsų namai – tokiu atveju siūlome pirmiausia daugiau dėmesio skirti patikimai prekybos vietai, o paskui daugiau dėmesio skirti ir pačioms prekėms, kurios yra labai įvairios. Juk ekologiška pakuotė yra ne tik saugi, tačiau gali taip pat būti ir labai stilinga.

Geriausia prekes peržiūrėti ir pirkti internetu, kadangi tai taupo žmogaus laiką, dažnai ir pinigus, kadangi internete paprasčiau pamatyti akcijas.

Filed Under: Aplinka, Technologijos Tagged With: ekologija, maistas, pakuotės

Biologiškai skaidžių atliekų kompostavimas ir praktiniai patarimai

2016-02-25 autorius: rasytojas Leave a Comment

Kiekvienas sodininkas patvirtins, kad kompostas yra viena geriausių trąšų, tinkanti įvairios struktūros dirvai, lauko ir kambario augalams. Kompostavimas reikalauja gana daug laiko, tačiau minimalių pastangų, todėl puikiai tiks visiems sodininkams, pageidaujantiems natūralių ir organinių trąšų. Be to, priešingai nei daugelis kitų medžiagų, kompostas neturi šalutinio efekto ir tinka tiek molingai, tiek smėlingai dirvai.

Ką galima ir ko negalima kompostuoti?

Svarbiausia, ką turite žinoti – ką mesti į komposto dėžę. Kompostavimui tinka praktiškai visos biologiškai skaidžios atliekos. Paprastai komposto gamybai naudojama nupjauta žolė, sugriebti lapai, smulkios šakelės, kiaušinių lukštai, vaisių ir daržovių gabaliukai, riešutai, šienas, mėšlas, pjuvenos, popieriaus skiautės, kavos tirščiai, arbatos maišeliai ir t. t. Primename, kad kai kurios medžiagos irsta sunkiau už kitas, todėl jų kompostavimas reikalauja papildomų priemonių, pvz., jei ketinate kompostuoti vien tik pjuvenas, komposto gamyba pareikalaus itin daug laiko.

Kompostuoti negalima piktžolių ir ligomis užkrėstų augalų. Tiesa, piktžoles galima pusantros savaitės palaikyti vandenyje ar paveikti aukšta temperatūra – tokia žolė praranda blogąsias savybes ir yra tinkama komposto gamybai. Kompostavimas nemėgsta ir mėsos, kuri ne tik negali užtikrinti tinkamų trąšų gamybos, bet ir traukia graužikus. Jei vis tiek norite kompostuoti mėsą, apipilkite ją storu sluoksniu žemės. Kompostavimui nenaudokite didesnio kiekio citrusinių vaisių ar obuolių, ąžuolo lapų, spygliuočių pjuvenų.

Vieta komposto gamybai

Jei nusprendėte kompostuoti namuose, turite žinoti, kur brandinsite trąšas. Kompostavimas gali būti atliekamas tiesiog ant žemės arba specialioje komposto dėžėje. Komposto gamyba ant žemės reikalauja daugiau laiko ir negali užtikrinti pageidaujamos tvarkos. Komposto dėžė yra kur kas kompaktiškesnis ir efektyvesnis sprendimas. Jei šią dėžę ketinate įsirengti savarankiškai, nepamirškite, kad joje turi vykti nuolatinė oro cirkuliacija. Efektyviam komposto brandinimui reikalinga tinkama vieta – venkite itin saulėtų erdvių. Geriausias sprendimas – nedidelio šešėlio saugoma teritorija kiek atokiau esančioje sklypo vietoje.

Kompostavimo sąlygos

Svarbiausia sąlyga komposto gamybai – tinkama temperatūra. Komposto dėžėje turite palaikyti nuolatinę +40–70 °C temperatūrą. Be to, svarbu užtikrinti tinkamą drėgmės lygį. Komposto krūvoje veikiantys mikroorganizmai nemėgsta nei didelės drėgmės, nei sausros. Rekomenduojamas drėgmės lygis turėtų siekti 60 %. Kitaip sakant, komposto medžiaga turi būti drėgna, tačiau ne šlapia. Komposto gamybai reikalingas ir atitinkamas kiekis deguonies. Minėtiesiems procesams užtikrinti būtinas nuolatinis komposto vartymas ir laistymas. Tinkamai prižiūrimas kompostas subrandinamas per 1–2 metus.

Filed Under: Aplinka Tagged With: daržas, kompostas, sodas

Vejapjovės tipai: kuris geriausias?

2015-08-10 autorius: rasytojas Leave a Comment

Atėjus vasarai, naujos vejapjovės graibstomos kasdien. Pardavėjai pastebi, kad vis daugiau lietuvių investuoja į kokybiškas ir geras žoliapjoves, kurios bus skirtos ne vienkartiniam vejos nupjovimui, o ilgalaikei perspektyvai. Todėl renkantis tokį pirkinį, daugelis tikrai rimtai susimąsto, kaip tinkamai išsirinkti.

Šiuo metu rinkoje yra elektrinės, benzininės ir mechaninės vejapjovės, tarp kurių ir renkasi daugelis klientų. Kiekviena vejapjovė yra savaip pranaši, tačiau kiekviena turi ir savo trūkumų. Kaip išsirinkti tinkamą? Geriausiai rinktis tą, kuri labiausiai atitinka Jūsų situaciją ir lūkesčius. Mat jei vienam sode puikiai tinka benzininė, nebūtinai dirbti padės mechaninė žoliapjovė.

Nebijantiems darbo

Dažnas žinome, kad tvarkymasis aplink savo sklypą ar sodą gali būti tikras malonumas. Tuomet pavyksta atsipalaiduoti, pabūti su savimi ir tiesiog pasimėgauti gamta. Tiems, kuriems patinka tvarkytis savo teritorijoje ir nebaisu, jei reikia vienur ar kitur įdėti daugiau jėgų tikrai patiks mechaninė žoliapjovė. Tokios žoliapjovės yra varomos žmogaus jėga ir jų darbo efektyvumas priklauso tik nuo Jūsų. Šios žoliapjovės puikiai tinka pjauti nedideles teritorija ir tuomet, kai veja yra kiek specifiška.

Ieškantiems efektyvumo

Dažniausiai elektra varomos žoliapjovės pasirenkamos tuomet, kai reikia prižiūrėti nemažą sklypą ar sodą. Tokiais atvejais labai tinka elektrinės vejapjovės. Jas galima rinktis iš kelių skirtingų tipų, priklausomai nuo vejapjovės pajėgumo ir galios. Dažniausiai renkantis elektrinę vejapjovę, galima pasirinkti su laidu arba su akumuliatoriumi. Kaip yra geriau? Priklauso nuo Jūsų poreikių. Akumuliatorinės vejapjovės gana greitai išsikrauna ir ilgainiui nebepjauna taip gerai, o laidinės negali nutolti nuo lizdo.

Dideliems darbams

Dažniausiai benzinines žoliapjoves perka klientai ne į savo nuosavą sklypą ar namus, o tais atvejais, kai reikia prižiūrėti didžiulius vejų plotus, dažniausiai viešose vietose, miesto žaliosiose zonose, stadionuose. Tokiu atveju benzininės vejapjovės yra puikus būdas nupjauti žolę. Jos dažniausiai yra šiek tiek sunkesnės už elektrines, tačiau darbą atlieka tiesiog nepriekaištingai. Ne retai tokiems darbams perkamos ir savaeigės žoliapjovės, kurios gali būti valdomos vairu arba nuotoliniu būdu. Abu šie žoliapjovių tipai yra gana brangus pasirinkimas, todėl dažniausiai tai įmonių savininkams ar valstybinių institucijų vadovams aktualus pirkinys.

Filed Under: Aplinka, Namai Tagged With: kiemas, vejapjovės

Primary Sidebar

Naujausi straipsniai

  • Didėjanti elektros kaina ir kaip išvengti papildomų išlaidų?
  • Kaip turėtumėte ieškoti SEO paslaugų teikėjų
  • Kilnojamo turto vertinimas: labai populiari ir reikalinga paslauga
  • Vartojimo paskolos – tai puiki idėja, kuomet atsiranda neplanuotų išlaidų
  • Vestuvinių žiedų pirkimas internetu: kodėl tai naudinga

Footer

Seni straipsniai

Temos

aksesuarai automobiliai automobilių nuoma baldai buhalterinė apskaita buitinė technika dalys dantys dantų balinimas darbas el. komercija el. parduotuvės finansai investavimas juvelyrika kelionės kreditai krovinių gabenimas langai logistika mada maistas medicina nuoma papuošalai paskolos paslaugos pinigai plastinė chirurgija reklama remontas rūbai saulės elektrinės saulės energija SPA spintos statybos technika vaikai verslo valdymas vertimų biuras vilkikai virtuvė vyrai žemės ūkis

Visos teisės saugomos. Nekopijuok!